Wyszukiwarka treści

Aktualna liczba ekspertów w Centrum Prasowym: 183

Tutaj jesteś: Eksperci
Informujemy, że zawarte poniżej zdjęcia ekspertów oraz informacje mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów profesjonalnych. Ich wykorzystanie nie może naruszać godności i dóbr osobistych przedstawionych osób.

Wykorzystanie zdjęć jest możliwe po uzyskaniu zgody rzecznika prasowego SWPS lub sfotografowanej osoby. Zdjęcia należy podpisać „fot. SWPS”

dr hab. Jacek Kurzępa, prof. SWPS

dr hab. Jacek Kurzępa, prof. SWPS
Kategoria: socjolog, pedagog
Lokalizacja: Warszawa
Słowo kluczowe: nastolatki, socjologia młodzieży, socjologia dewiacji, psychologia społeczna, młodzież, dewiacja, patologia, subkultury, kultura współczesna, multikulturalizm, juma, jumać
pobierz zamow

Twórca projektu Dolnośląski Rok Przeciwdziałania Prostytucji Nieletnich (2006), pomysłodawca projektu „Falochron” dla miasta Wrocławia dotyczącego zintegrowanej polityki młodzieżowej Miasta (2007/2009), twórca monitoringu zjawiska narkomanii na terenach wielu gmin i miast w Zachodniej Polsce, m.in. w Drezdenku, Gorzowie, Krośnie Odrzańskim, Żaganiu (2008/2009). W oparciu o jego autorski projekt „Falochronu dla Dolnego Śląska”, aktualnie powstaje przy jego aktywnym udziale „Falochron dla Śląska”.

Od 2007 r. realizuje projekty we współpracy z Amicale du Nid z Paryża dotyczące readaptacji społecznej osób wywodzących się z seksbiznesu (wychodzących z procederu prostytucji).

Jego zainteresowania naukowe koncertują się wokół socjologii młodzieży i dewiacji, a dotyczą przede wszystkim procederu prostytucji w Polsce, portretu socjokulturowego polskiej młodzieży oraz mechanizmów profilaktyki i prewencji wobec zachowań dysfunkcyjnych i przestępczych.

W SWPS prowadzi zajęcia z dziedziny socjologii oraz fakultety z zakresu badań terenowych oraz problemów młodzieży i dewiacji.

W pracy wykładowcy akademickiego najbardziej ceni pracowitość i szerokie horyzonty oraz brak małostkowości.

POWIĄZANE INFORMACJE PRASOWE:
***
dr hab. Jacek Kurzępa, prof. SWPS
Instytut Socjologii
Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa

 

 


Wyszukiwarka ekspertów


Strona rekomendowana przez

pap  

Patronat

Logo_MNiSW